Erinevat Tüüpi Krediidikontode Ja Nende Eeliste Mõistmine

Krediidikontosid on mitut tüüpi, millest igaühel on oma omadused ja eelised. Erinevate kontotüüpide tundmine aitab teil oma krediidiprofiili tõhusalt luua.

Korduvad krediidikontod

Käibeldavad krediidikontod võimaldavad teil laenata raha, sooritada oste või välja võtta sularaha ning kanda saldosid kuust kuusse. Nendel kontodel on krediidilimiit ja need nõuavad minimaalset kuumakse. Kõik tasumata saldod koguvad intressi.

Kõige levinumad käibekontod on krediitkaardid ja kodukapitali krediidiliinid (HELOC). Krediitkaartide vastutustundlik kasutamine ja iga kuu vähemalt minimaalse tähtaja maksmine näitab, et saate seda tüüpi krediiti hallata.

Järelmaksuga laenud

Järelmaksuga laenuga laenate kindla summa raha ja maksate selle kindlaksmääratud perioodi jooksul võrdsete osamaksetena tagasi. Autolaenud ja isiklikud laenud on tavalised näited. Sellesse järelmaksuga laenu kategooriasse kuuluvad ka hüpoteegid.

Nagu käibekontode puhul, näitab järjepidev õigeaegsete laenumaksete tegemine laenuandjatele, et olete organiseeritud ja usaldusväärne. Aja jooksul võib see teie krediidiskoori tugevdada.

Avage krediidikontod

Avatud krediidikontod jälgivad, kas maksate iga kuu võlgu olevad summad täielikult. Sellesse kategooriasse kuuluvad kommunaalkontod, nagu ka mobiiltelefonikontod ja muud igakuiselt arveldatud teenused.

Avatud krediidikontode õigeaegne tasumine tasub end ära, kuigi tasumata saldod ei kogu intressi nagu käibekontod. Näidates, et saate hallata erinevaid kontotüüpe, tugevdab teie krediidivõimalusi.

Krediidi mitmekesisuse eelised

Kui teie krediidiaruandes on mitu krediidikonto tüüpi, siis saate erinevat tüüpi laenudega vastutustundlikult hakkama. Krediidihinnangu mudelid võtavad skoori määramisel arvesse teie krediidivõimalusi.

Eelkõige analüüsivad FICO ja VantageScore mudelid teie kontode mitmekesisust:

  • Krediitkaardid
  • jaemüügikontod
  • Järelmaksuga laenud
  • Hüpoteeklaenud
  • Autolaenud
  • Õppelaenud
  • Isiklikud laenud

Hindamismudelid ei keskendu sellele, et igal kontotüübil oleks kindel arv. Selle asemel tahavad nad näha, et teil on kogemusi erinevate krediidistruktuuridega.

Järelmaksuga laenude, avatud kontode ja uueneva krediidi vastutustundlik käsitlemine näitab laenuandjatele väiksemat riski. See võib aja jooksul tähendada kõrgemaid krediidiskoore.

Kodulaenud Euroopa turul

Kodulaenud moodustavad Euroopa tarbijakrediidi peamise komponendi koos käibe krediidikontode ja järelmaksuga laenudega. Hüpoteeklaenud ja kodukapitalilaenud võimaldavad majapidamistel rahastada kodu ostmist, remonti ja renoveerimist.

Viimastel aastatel on madalad intressimäärad muutnud muutuva intressimääraga kodulaenud Euroopa turgudel populaarsemaks. Muutuva intressimääraga hüpoteegid algavad madalama intressimääraga võrreldes fikseeritud intressimääraga. See aitab esmakordsetel koduostjatel lubada oma eluasemeeesmärkide rahastamiseks suuremaid laenusummasid.

Nagu Ameerika Ühendriikides, aitab vastutustundlik eluasemelaenu maksete ja kodukapitalilaenude haldamine kaasa tugevamatele laenudele Euroopas. Tarbijate jaoks, kes soovivad luua oma krediidiprofiile, kehtib erinevate kontotüüpide eeliste kasutamine kogu maailmas.

Scroll to Top